Implantologie

V této oblasti má tým MUDr. Richarda Benka dlouholetou tradici. MUDr. Benko je členem prestižní mezinárodní organizace ITI (International Team for Implantology) a České stomatochirurgické společnosti. Své znalosti si stále rozšiřuje společně se svými kolegy na četných kongresech v naší republice i v zahraničí.

Implantologie

Pracujeme výhradně s kvalitními zubními implantáty firmy Straumann, které m umožňují dosáhnout optimálních výsledků.

Zubní implantáty jsou vlastně umělé zubní kořeny (vyrobené z titanu) chirurgicky zavedené do čelisti, následně doplněné proteticky.

Používají se jako náhrada jednotlivých zubů, můžou nahradit můstek, lze jimi ukotvit též náhradu zubů celé čelisti.

Vhodným pacientem pro implantaci jsou dospělí se zdravými dásněmi, kvalitní kostní tkání (v opačném případě lze řešit augmentací – doplněním kosti) a výbornou hygienou dutiny ústní (před vlastním zákrokem velmi doporučujeme ošetření dentální hygienistkou).

Časová náročnost zákroku je individuální. Většinou po první konzultaci při druhé návštěvě následuje samotný zákrok, který je proveden za sterilních podmínek v kvalitní lokální anestezii, pro pacienta není bolestivý a není ani příliš časově náročný (jeden implantát přibližně 30 minut). Poté následuje doba hojení 6-8 týdnů, během které se vytvoří pevné spojení mezi kostí a implantátem. Po ukončení hojení následuje poslední – protetická fáze, kdy je na implantát zhotovena korunka. Ošetření je kompletní přibližně za 2 měsíce. Při nutnosti doplnit kost může být proces delší.

Úspěšnost implantací je dnes udávána při dodržení všech podmínek (velmi důležitá je hygiena dutiny ústní) okolo 98 %. Nevhojení implantátu je většinou způsobeno bakteriální infekcí, která naruší spojení kosti s implantátem.

Náš lékařský tým si pro Vás připravil odpovědi na nejčastější otázky implantace.

Na švýcarské implantáty firmy Straumann poskytujeme prodlouženou záruku 10 let. Více o podmínkách záruky zde.

Na švýcarské implantáty firmy Straumann poskytujeme prodlouženou záruku 10 let. Více o podmínkách záruky zde.

Poptat volný termín

Pokud potřebujete urgentní péči, volejte +420 603 579 191

5 + 2 =

Kudy k nám

Jsme jen malý kousek od centra Liberce

Hodnocení

Recenze na lekari-online.cz

Zobrazit profil MUDr. Richard Benko