Režim po ošetření oroantrilní komunikace

Po dobu 1-2 týdnů je nutné nesmrkat a nekýchat!

Režim

Pokud potřebujete smrkat, používejte nosní kapky a nos pouze otírejte. Při nutnosti kýchnutí to proveďte s otevřenými ústy, aby se eliminoval tlak v čelistní dutině, který by mohl vést k otevření slizniční plastiky. V případě, že se toto stane, je nutné zákrok opakovat. Z důvodu vyhnutí se rizika otevření plastiky vlivem tlaku v čelistní dutině se vyvarujte plavání, potápění, letu letadlem, hře na dechové nástroje a všech dalších činností vyvolávajících tlak v čelistní dutině minimálně po dobu tří týdnů.

Je nutné nekouřit

Tabákové zplodiny působí na sliznice z obou stran rány a hojení je v tomto případě velmi obtížné, až nemožné.

Bolestivé případy ošetřujeme denně

Důležité je nezanedbávat ústní hygienu

Čistěte jako obvykle, jen dejte pozor na stehy, kde je nutná opatrnost. Je vhodné zde použít jednosvazkový kartáček. Vhodné jsou i lehké výplachy od druhého dne po zákroku. Vyplachujte pravidelně, 3x denně, minimálně týden. Vhodný je například Curasept.

Po zákroku

Antibiotika užívejte dle doporučení lékaře.

Případnou snímací náhradu nenoste týden po zákroku.

Po zákroku může dojít k mírnému odtoku krve z nosu.

Rána byla propojena s čelistní dutinou, do které se mohlo během zákroku dostat určité množství sražené krve, které se potom vyloučí nosem.

V případě komplikací (uvolnění stehů, výtok čerstvé krve nebo hnisu z nosu nebo rány v ústech, horečky) nás kontaktujte.

Dodržujte pečlivě stanovený režim

Režim

V případě selhání zhojení komunikace z některého z výše uvedených důvodů je nutné zákrok opakovat. Každé opakování zákroku je pro operatéra i pacienta náročnější, protože terén v místě rány bývá komplikovanější než při první operaci. Z tohoto důvodu dodržujte pečlivě stanovený režim, aby se rána zahojila bez komplikací.

Poptat volný termín

Pokud potřebujete urgentní péči, volejte +420 603 579 191

15 + 2 =

Kudy k nám

Jsme jen malý kousek od centra Liberce

Hodnocení

Recenze na lekari-online.cz

Zobrazit profil MUDr. Richard Benko