Informace pro naše klienty ohledně spolupráce s pojišťovnami

Vážení pacienti,

protože je naším cílem dělat svoji práci bez kompromisů a na co nejvyšší úrovni, rozhodli jsme se od roku 2022 ukončit postupně spolupráci se zdravotními pojišťovnami. Současný systém, kdy jsme byli povinni nabízet provedení některých výkonů, které hradí zdravotní pojišťovna, byl pro naše lékaře velmi svazující.

Pojišťovny u některých zákroků hradí částku, která nepokrývá ani potřebný materiál, nemluvě o použití přístrojů, které jsou též cenově velmi náročné. Pokud si pacient zákrok hrazený pojišťovnou vybral, měl by ho lékař správně provést pouze na základní úrovni, kde je další prognóza z dlouhodobého hlediska velmi nejistá. Takovou práci naši lékaři dělat nechtěli. Ani nedělali. Vždy se snažili i v situaci, kdy pacient neměl o kvalitní ošetření zájem, použít alespoň přístrojové vybavení, které máme k dispozici. Nekvalitní práci nechce odvádět nikdo.

O rozvázání smluv s pojišťovnami jsme uvažovali již delší dobu. Nyní k rozhodnutí přispěla i současná personální situace, kdy jeden lékař v týmu chybí. Je nám jasné, že tento sytém práce všem klientům vyhovovat nebude. Odliv klientů je patrný již nyní. Doufáme ale, že zůstanou ti, kteří mají o kvalitní ošetření zájem a náš tým lékařů a hygienistek bude mít prostor se jim plně věnovat.

Další články

Personální změny

Personální změny

Personální změny Od 1/8 končí své působení v našem centru MDDr. Pavel Sekyra. Od září bude pracovat v Jablonci, ve své ordinaci. Tímto mu děkujeme za skvělou dlouhodobou spolupráci. Pacienti z jeho ordinace, kteří budou chtít zůstat v péči RB dentu, se mohou bez...

číst více
Při objednání bělení, dentální hygiena zdarma

Při objednání bělení, dentální hygiena zdarma

Při objednání bělení, dentální hygiena zdarma Před realizací bělení, ať ordinačního nebo domácího, je vždy nutná návštěva dentální hygienistky, aby byly zuby perfektně čisté a výsledek bělení potom optimální.  Nyní nabízíme tuto návštěvu zdarma při objednání...

číst více